סגן נשיא ההתאחדות: "לדרוש מהממשלה לבצע התאמות במחיר למשתכן כדי להבטיח את הצלחתה"

סגן נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק, העומד להיכנס לתפקיד נשיא ההתאחדות בחודש פברואר הקרוב, אמר בהופעתו בפני החברים בכנס המקצועי והסיכום שנתי של פעילות ארגון הקבלנים והבונים באשקלון: "ההתאחדות תומכת בפעילות הממשלה לקידום תוכנית מחיר למשתכן, אך תדרוש שורת התאמות כדי להבטיח את הצלחתה".

בריק התייחס לשורת חסמים שאת הטיפול בהם הוא מסמן כיעד בתחילת בכהונתו. ברשימה ציין בריק את המשך הפעילות לקידום פתרון למשבר הדיור, טיפול עומק במחסור בכוח האדם המקצועי בענף וטיפול בהתנהלות הלקויה של מזמיני העבודה בענפי התשתיות והבנייה החוזית. כמו כן, ציין בריק כי כבר עתה מסתמנת ירידה ביכולת קבלנים הבונים, להשיג מימון לפעילותם במשק ובנושא זה הוא יעסוק גם כן. בריק סיפר שהוא מתכנן להמשיך לפעול להבאת עובדים זרים ממדינות יעד שתסמן הממשלה וציין שמשלחות של ההתאחדות, יצאו בחודשים האחרונים למספר מיונים לאלפי עובדים האמורים להגיע לישראל בקרוב. הוא הדגיש כי ההתאחדות תדרוש גם להגדיל את מכסת העובדים הפלסטינאים הנמצאת בשיא, בעקבות פעילות ההתאחדות עד כה.

נושא נוסף שההתאחדות צפויה לעסוק בו בתקופת כהונת בריק, הוא המחסור במנהלי עבודה בענף: "ההתאחדות תמשיך לפעול על מנת לקצר את תהליך ההכשרה של מנהלי העבודה באופן דרמטי".

לסיכום, העריך בריק כי הממשלה תמשיך לפעול במרץ, כפי שעשתה בחודשים האחרונים, כדי לקדם את הענף והוא רואה חשיבות עליונה בשיתוף פעולה זה: "מצאנו אוזן קשבת אצל שר האוצר, אנשיו, שר השיכון ועובדי המשרד שלו. נפגשנו פגישות רבות עם אנשי מנהל התכנון המתכננים מהפכה של ממש. אני יכול לומר שכל העוסקים במלאכה נחושים להביא תוצאות. עם זאת, אנחנו נעקוב מקרוב אחרי הפעילות ונדע מתי לפעול כדי לשמור על האינטרסים של העוסקים בענף".

 29/12/15

שינוי גודל גופנים
ניגודיות