נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין באירוע 70 שנה להתאחדות בוני הארץ: "המשיכו לבנות את הארץ בכל מקום – גם בנגב, בגליל ובגולן"

נשיא התאחדות בוני הארץ רוני בריק, ומנכ"ל ההתאחדות עו"ד אליאב בן שמעון ארחו את אירוע 70 השנים להתאחדות בוני הארץ, הגוף היציג של ענף הבניה בישראל. האירוע התקיים במשכן לאמנויות הבמה בת"א, ונכחו 1,600

. אורחים. את האירוע פתחו ברכות של נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט ובסיום הועלתה הצגה "סאלח שבתי" בכיכובו של נתן דטנר

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין: "רוב הציבור חושב שאתם יושבים על ביצי זהב. אבל הם שוכחים שבחרתם לרדת לשדה העשייה ולסכן את הונכם. אני מודה לכם שבחרתם לעשות זאת ושאתם בוחרים בצד הנכון. המשיכו לבנות את הארץ בכל מקום – גם בנגב, בגליל ובגולן". 

נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק ברך ואמר: "השנה חגגנו 70 שנים להִיוַוסְדַה של ישראל. דרכו של ענף הבנייה שְזוּרַה בדרכה של המדינה, בִרְחובותיה, בְשְבִילְיה, בכבישיה, במחלפים שלה, מערכות הרכבת והנמלים, בנייני המגורים ומגדלי המשרדים, מבני הציבור, בתי הספר, בתי הכנסת והגנים. את כולם ועוד רבים אחרים, אנחנו בנינו – ובונים. זה רגע יפה, לעצור ולהביט על הארץ הזו, שהיא לא פחות מִנְס. להביט עליה ועל מה שבנינו פה בִגְאוַוה. התאחדות בוני הארץ תמשיך להבטיח שנוכל להמשיך לעבוד, ותבטיח שאנחנו נוכל לעשות לביתנו ולהרוויח – ובכך היא תבטיח שנוכל להמשיך לבנות, ותבטיח שנוסיף עוד ועוד מקומות עבודה לענף האדיר הזה – הקטר הכלכלי הזה של המשק, ענף הבנייה, שמעסיק מעל ל-270 אלף ישראלים".

בהמשך הערב הוקרן סרט המסכם את 70 שנותיה של ההתאחדות אשר הפיקה ההתאחדות. 

 שר הבינוי והשיכון יואב גלנט אמר לקבלנים: "אנחנו שמנו לנו מטרה לדאוג לכל מי שאין לו פתרון דיור ויחד עם משרד האוצר, משרד הפנים, משרד המשפטים, ומשרדי התשתיות והתחבורה, רמ"י ושאר השותפים ביצענו תהליכים שהתרחשו בשיתוף פעולה בנינו שיהיו המסילה שעליה ייסע ענף הבניה עוד הרבה מאוד שנים".

בשיאו של הכנס, ההתאחדות העניקה אות יקיר ענף הבניה בישראל לשניים: האחד הוא קבלן הוותיק וסגן הנשיא ויו"ר אגף בנייה חוזית של התאחדות בוני הארץ, שיסיים בחודש פברואר את תפקידו בהתאחדות לאחר שנים רבות של עשייה בהתנדבות למען ציבור הקבלנים, 

אשר גרין. בין הפרויקטים הציבוריים הרבים שבנה לאורך עשרות שנות פעילותו, בנתה החברה שבבעלותו, גרין מבנים, את היכל הזיכרון בהר הרצל שזכה בפרסים בינלאומיים ובפרס המצויינות בבנייה של התאחדות בוני הארץ. נשיא ההתאחדות, רוני בריק ברך את גרין ואמר: "אשר אתה הובלת במשך שנים את הטיפול בבעיות והכשלים שהערימו על הקבלנים והבונים בתחום הבנייה הציבורית וכולנו חבים לך חוב גדול על כך. עשית זאת בהתמדה ובמרץ רב והבאת לתוצאות שמורגשות בכל הענף". 

זוכה אות יקיר ענף הבנייה השני הוא ראש מטה הדיור הקודם ויו"ר מפעל הפיס כיום, אביגדור יצחקי שהוביל את כלל הפעילות של המדינה לקידום ותכנון הבנייה למגורים במשך 3 השנים האחרונות. נשיא ההתאחדות, רוני בריק סיפר כי כלל הפעילים והעובדים בענף הבניה וכל מי שהיה זקוק לקורת גג בישראל צריך לומר תודה ליצחקי. "אביגדור, אתה חבר אמת של הענף הזה, עבדת איתנו ולא מולנו וידעת כל הדרך לשמור על הערכים והאמת שלך". 

יצחקי אמר לבאי הכנס: "כשנכנסתי לתפקיד קודם כל באתי להתאחדות בוני הארץ וקבלתי רשימת דרישות. את רובם ביצעתי. זו דוגמא נדירה לשיתוף פעולה של המגזר הממשלתי והעסקי. כך צריך להיות".

בין המשתתפים בלטו גם: נשיא התאחדות בוני הארץ הקודם ניסים בובליל והנשיא הבא של ההתאחדות, ראול סרוגו שיכנס לתפקידו בחודש פברואר הקרוב, גזבר ההתאחדות ויו"ר מרכז הליכוד בירושלים אילן גורדו, נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, נשיא התאחדות החקלאים דובי אמיתי, ראש עיריית רמת גן כרמל שמה הכהן, השר לשעבר והאלוף במיל. יצחק מרדכי ורבים אחרים.

לצפייה בסרטון שהוקרן באירוע לחצו כאן

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות