התאחדות בוני הארץ מכריזה על שבוע הבטיחות בענף הבניה. לפרטים ולחומרי הדרכה לחצו כאן - בוני הארץ : בוני הארץ
התאחדות בוני הארץ מכריזה על שבוע הבטיחות בענף הבניה. לפרטים ולחומרי הדרכה לחצו כאן

קריאה להצטרפות לשבוע הבטיחות בענף הבנייה

בתקופה האחרונה התרחשו בענף הבנייה בישראל תאונות קשות, שבהן נהרגו או נפצעו עובדים באתרי בנייה ברחבי הארץ באורח קשה. זאת, בהמשך לתאונות קשות רבות שאירעו בענף בשנים האחרונות, הממשיכות מגמה של אירועי פגיעה בגוף -, שצריך וניתן למנוע.

למרות שאנו יודעים כי רוב חברנו נוהגים על פי החוקים והנהלים הברורים בתחום ההדרכה וההכשרה בנושאי בטיחות בעבודה, אנו קוראים לכלל הקבלנים חברי התאחדות בוני הארץ לקחת חלק באירוע:

"שבוע בטיחות בעבודה בענף הבנייה", במסגרתו נפסיק כולנו את העבודות באתרים למשך שעתיים לצורך ביצוע הדרכות וריענון בנושא הבטיחות בעבודה. אנו מבקשים מכל אחד ואחת מכם להצטרף לאירוע זה, לפתוח את ההדרכה בדקת דומיה לזכרם של עובדי הענף שקיפחו חייהם בתאונות עבודה בענף.

חברות שיצטרפו לשבוע הבטיחות מוזמנות לבחור יום אחד בשבוע שבין ה-4 ל-9 בנובמבר 2018 שבו יעצרו כל עבודות הבנייה באתרים של החברה וזמן זה יוקדש להדרכה למניעת תאונות עבודה באתרי בניה.

אנו, חברי נשיאות ההתאחדות והסגל המקצועי סבורים, כי לריענון עצמו מטרה נוספת חשובה, מעבר להעברת הידע עצמו – והיא חיזוק המודעות והסולידריות של העובדים עם ההחלטה להרחיב את המלחמה בתאונות העבודה, והתגייסותם לשמירה הדוקה יותר על נוהלי הבטיחות בכל אתר ואתר.

אנו ממליצים, כי מנהלי העבודה והממונים על הבטיחות שלכם יחזרו באירוע על הנהלים בנושאים:

בטיחות כללים באתר, תקנות הבטיחות לעבודה בגובה (עם דגשים לגבי האתר הספציפי), עבודה בסביבת ציוד הרמה, חובת שימוש בציוד הבטיחות שסופק לעובדים וריענון אופן השימוש בו ולצד אלה – שימת דגש על חשיבות הסיוע ודאגה הדדית של העובדים.

לנוחיותכם, קובץ דפי הדרכה, מערכי שיעור וסרטונים שהוכנו על ידי אנשי המקצוע בתחום הבטיחות של התאחדות בוני הארץ:

להורדת דפי התוכן לשיחות בטיחות באתרי בניה

לצפייה בסרטוני בטיחות

פעילות זו מצטרפת לעשייה הענפה של התאחדות בוני הארץ למניעת תאונת בענף, שבה השקענו וממשיכים להשקיע הון ושעות אדם רבות. בין השאר – אנו מלווים חברים ביצירת תוכניות בטיחות לאתרים, מקיימים הדרכות עבודה בגובה ובנושאי בטיחות נוספים, שותפים עם ההסתדרות בסדנאות בטיחות בעבודה לאוכלוסיות רבות, ובסופי שבוע מרוכזים בכל הארץ למנהלי העבודה.

הובלנו בכנסת חקיקה שתוסיף בעלי מקצוע חדשים שיעסקו בשמירה על חיי עובדים באתרים, אנו מפעילים עם קרן מנוף של הביטוח הלאומי את ניידת ההדרכה שעוברת בכל אתרי הבנייה בארץ עם כיתת לימוד אינטראקטיבית ממוחשבת בשש השפות של עובדי הענף. במקביל, אנו מקדמים מול המדינה פתרון שיאפשר מעבר פשוט לפיגומים על פי תקן אירופי ושותפים בתוכנית החדשנות לענף הבניה (ConTech) יחד עם משרדי השיכון והכלכלה ומבצעים בה איתור ופיתוח אמצעי בטיחות חדשניים.

ההתאחדות תמשיך לפעול בשיתוף עמכם, חברינו, ויחד עם הרגולטורים השונים, כדי להרחיב את הטיפול בנושא בטיחות ולמנוע תאונות עבודה בענף.

לכל שאלה או המלצה על תכנים לריענון, עומדים לרשותכם מומחי ההתאחדות בטלפון: 03-5671201/2.

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות