משלחת סינית מבקרת את תוכנית החדשנות של ענף הבנייה

מתחילת קדנציית הממשלה הנוכחית אנו שומעים שרים שמספרים איך בסין בונים מהר יותר, טוב יותר וטכנולוגי יותר.  אבל השבוע הסתבר שלסינים יש מה ללמוד מאיתנו בתחום הבנייה.

משלחת מסין של מנהלים בכירים, אדריכלים, מהנדסים ופרופסורים מומחים בתכנון ובנייה הגיעה השבוע לארץ לסיור לימודי כדי ללמוד על הבנייה בישראל – ולהתרשם מטכנולוגיות מתקדמות מתוצרת כחול-לבן המיועדות לענף הבנייה.

חברי המשלחת הסינית ביקרו במכון וייצמן, במוזיאוני ישראל, והקדישו מזמנם היקר לאירוע יוצא דופן, שבמהלכו נפגשה המשלחת עם נציגי ה-CIZ (תוכנית החדשנות של ענף הבנייה) המשותפת למשרדי השיכון והכלכלה של ממשלת ישראל עם התאחדות בוני הארץ.

בתוכנית משולבים מספר סטרטאפים ישראליים המפתחים טכנולוגיות לקידום בנייה כמו: מנופים אוטונומיים, תוכנות לאיתור ליקויי בנייה, תוכנות לזיהוי שינויים בתוכניות בנייה, מערכות מהירות לשינוע חומרים לאתרים ומהם, רחפנים המצלמים את האתרים לבקרה ואיכות, מערכות ניהול דיירים ועוד ועוד. הסטרטאפים בתוכנית מקבלים ליווי צמוד, הדרכה ומתקשרים עם קבלנים ומשקיעים לקידום פיילוטים ופיתוח המוצרים.

הקשר הכלכלי בין ישראל לסין התחזק מאוד בשנים האחרונות וראשי ה-CIZ מעריכים שהשקעות סיניות בחברות טכנולוגיות בארץ יכולות לעודד פיתוח ויביאו להרחבת מספר המפתחים שיבחרו בתחום הבנייה כשוק יעד לפתוחים שלהם. מנהל  התוכנית, צחי פלטו אמר במפגש: "על פי בחינת הפוטנציאל של הפעילות, ישראל צפויה להפוך בשנים הבאות לסיליקון ואלי של תחום הטכנולוגיה לענף הבנייה".

לקריאת הכתבה בישראל היום לחצו כאן 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות