רגע לפני אישור הרפורמה במס, חשפה ועדת הכספים: המלצות טרכטנברג בנושא מסים ייפגעו במעמד הביניים - בוני הארץ : בוני הארץ
רגע לפני אישור הרפורמה במס, חשפה ועדת הכספים: המלצות טרכטנברג בנושא מסים ייפגעו במעמד הביניים

תגובת התאחדות הקבלנים:

המדינה כבר מרוויחה 1/2 מיליון ₪ ממכירת כל דירה חדשה וטרכטנברג משמש תרוץ לרשות המיסים להכניס את היד עמוק יותר לכיסם של רוכשי הדירות
 
רשות המיסים מנסה לבצע מחטף באמצעותו המדינה תרוויח יותר מכל דירה חדשה והמוחים יצאו בידיים ריקות

בעקבות הדיון היום בועדת הכספים, מנכ"ל התאחדות הקבלנים , מוטי כידור , יוצא כנגד כוונת רשות המיסים להגדיל את הכנסות המדינה מענף הנדל"ן על חשבונם של רוכשי הדירות כאשר המלצות ועדות טרכטנברג מהוות עלה תאנה לביצוע המהלך.

התאחדות הקבלנים חשפה לפני יותר משנה כי הרווח של המדינה מכל מכירה של דירה חדשה בישראל ( קרקע ומיסים על דירה ממוצעת ) עומד על למעלה מ- 1/2 מיליון ₪. היום מתברר שהמדינה לא מסתפקת בזה ומתכוונת להגדיל את הכנסותיה על חשבונם של רוכשי הדירות. מתיקוני החקיקה בעקבות טרכטנברג נחשפים שני מהלכים של רשות המיסים : הגדלת מס השבח מ- 20%  ל- 25% ומס על "עשירים" של 2% בגין הכנסה של מיליון ₪ שיגבה גם על הכנסה חד פעמית.

 כידור מסביר כי העלאת מס השבח ומס הייסף על הכנסות מעל מיליון ₪ יתווספו לשורת המיסים וההיטלים הנכללים במחיר הדירה בישראל וייקרו את הדירות.

 עוד הוסיף כידור שכנראה בממשלה שכחו שמחאת האוהלים התחילה ממחאת דיור. זוגות צעירים לא יכולים לרכוש דירה , אז מה עשו עד עתה בממשלה?

נתנו פטור זמני במס שבח שגרם להעלאת מחירי השכירות, וכעת הם מעלים את שיעור המיסים על הענף וזאת במקום לפעול למתן פטור ממע"מ לזוגות צעירים ברכישת דירה, במקום לאפשר הכרה בריבית על המשכנתא ובמקום להסיר חסמים שיאפשרו בניה מהירה יותר .

שינוי גודל גופנים
ניגודיות