נשיא ההתאחדות: "יבוא יום שבו הציבור לא יוכל לחכות יותר ויחזור לשוק דירות שבו ההיצע לא מתקרב למה שצריך" - בוני הארץ : בוני הארץ
נשיא ההתאחדות: "יבוא יום שבו הציבור לא יוכל לחכות יותר ויחזור לשוק דירות שבו ההיצע לא מתקרב למה שצריך"

נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק, אמר בריאיון ב"פגוש את העיתונות": "מחיר למשתכן היא רעיון חשוב ונכון, אבל הביצוע הורג אותה – זאת תוכנית גוססת. כשהציגו לנו בפעם הראשונה את מחיר למשתכן אמרנו לשר האוצר שזה לא יעבוד, אם תמהיל הדירות לא יתאים לתמהיל הצרכנים בשוק.

”המניפולציה שעשתה הממשלה הביאה לזה שכולם יושבים על הגדר. ראינו את זה כבר בתקופת יאיר לפיד ובתקופת אורי אריאל. בסוף יבוא יום שבו הציבור שצריך דירה לא יוכל לחכות יותר –  ויחזור לשוק דירות שבו ההיצע לא מתקרב למה שצריך. לא צריך להיות כלכלן גדול כדי להבין שאם מוצר חסר בשוק שבו הביקוש עולה ועולה – גם המחיר שלו יעלה ויעלה".

כמו כן, התייחס הנשיא לנושא הירידה בהתחלות בנייה: "בכל פעם שמישהו מתערב בצורה לא רציונאלית בשוק ומקפיא אותו – אנשי העסקים המנוסים שבו נוהגים בזהירות. מה שכחלון ואנשיו עשו, זה לייצר ציפייה להמון בנייה – אבל בפועל הם לא התאימו את היקף שיווק הקרקע לדרישה בשוק.

"העובדה שאין כמעט קרקע מדינה לבנייה עבור 80% מהרוכשים, נתנה אור ירוק לבעלי הקרקעות הפרטיים לנצל את המצב ולדרוש מחירים מטורפים וככה לא מורידים מחירי דירות".

לצפייה בריאיון המלא לחצו כאן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות