טקס מצויינות בבנייה לשנת 2018 - בוני הארץ : בוני הארץ
טקס מצויינות בבנייה לשנת 2018

החודש התקיים טקס הענקת פרסי מצוינות בבנייה ובענף התשתיות של התאחדות בוני הארץ לשנת 2018, בשיתוף הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה, זו הפעם השמינית. יותר מארבעים פרויקטים הוגשו לתחרות, בעשר קטגוריות שונות, בתחומי הבניה והתשתיות. חבר השופטים, שמורכב מנציגים של משרד השיכון, מכון התקנים, המועצה לבניה ירוקה, איגוד המהנדסים ועמותת האדריכלים, ועוד גופים מובחרים –  סייר בכל הפרויקטים ברחבי הארץ, ובחן את הרמה שלהם על פי הקריטריונים שבתקנון התחרות: איכות, בטיחות, תכנון פונקציונלי, ועוד. בתחילת האירוע נשאו ברכה רוני בריק נשיא התאחדות בוני הארץ, עו"ד אליאב בן שמעון, מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, יצחק מויאל, יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ ויהודה לשמן, יו"ר חבר השופטים.

 

הזוכים

קטגוריה: תמ"א 38 חיזוק ותוספת

במקום הראשון זכה פרויקט הר סיני 6 ברעננה של קידר מבנים. תכנון: איילת עומר אדריכלים.

נימוקי השופטים: הפרס מוענק על רמת תכנון וביצוע גבוהים תוך הקפדה על פרטים ועל שיתוף מלא של הדיירים בתכנון. למרות שהמבנה הוא תמ"א 1 כל החזיתות חדשות והלובי הראשי גדול ובסטנדרט עדכני.

ניהול הבטיחות מבוצע תוך הפקת לקחים בין האתרים.

בציון לשבח זכה הפרויקט ברחוב סמאטס 9 בתל אביב של חברת ינושבסקי א. הנדסה ובנין שתכנן משרד UR PLATFORM. נימוקי השופטים: ציון לשבח מוענק על ביצוע איכותי ומוקפד, בסביבה צפופה, של מעטפת המבנה בטיח חוץ ואלמנטים נוספים, תוך הקפדה על הפיתוח באופן המעניק למבנה מראה יוקרתי, מבלי לערער את הסביבה האורבנית.

 

קטגוריה: התחדשות עירונית – פינוי בינוי

במקום הראשון זכה פרויקט שאר ישוב 6 ברמת גן, של יצחק חכמון חברה לבנין ופיתוח. תכנון טל ניסים סטודיו לאדריכלות. מנימוקי השופטים: השופטים זיהו שאיפה למצוינות הן באיכות הבניה הן בתהליך הביצוע. במיוחד הוקדשה חשיבה למזעור כמויות פסולת בניה על ידי בחירת חומרים מתאימים. ראויה לציון מעל לכל שביעות רצון הדיירים.

הקבלן גם מצטיין בתרומה לקהילה במרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

 

בקטגוריה: מבנה לשימור

במקום הראשון זכה פרויקט סמטת שפר 7-9 בתל אביב של הקבלן עומר ל. הנדסה אזרחית בניה ותשתיות. נימוקי השופטים: המבנה מחזיר את המסייר בו אחורה בזמן, אך הוא מגיע מהר להווה המודרני. השימור נעשה ברמה גבוהה וכלל שימור תקרות קיימות, שחזור גדר המבנה אשר דרש ייבוא אבנים מחו"ל, זהות לאבנים המקוריות. הקבלן הצליח לעמוד באתגרים  מסובכים תוך מציאת פתרונות לשימור, בסמטאות תל אביב הקטנות.

 

קטגוריה: מבנה משרדים

במקום הראשון זכה בית ויתניה פדקו בהרצליה של הקבלן ירון שמיע חברת SGS חברה לבניין. המתכנן: ישר אדריכלים. נימוקי השופטים: מבנה בולט ביופיו תוך השתלבותו בסביבה בצורה מיטבית, תכנון יצירתי, ומתן דגש על הפונקציונליות. מן הראוי לציין את הפיאצה היפה בכניסה, את צמחי המים והגשר המרשים המחבר בין 2 אגפי הפרויקט.

בציון לשבח זכה הפרויקט מרכז מסחרי מוריה סנטר במודיעין של דורון וגיא לוי חברה לבניה והנדסה. המתכנן אדר' דני אייל. נימוקי שופטים: הפרויקט הייחודי תוכנן ובוצע בקפידה תוך ניצול אופטימלי של תנאי השטח והטופוגרפיה של המגרש. הושם דגש על הגינון ועל הצללות המתחשבות באקלים ובזרימת הרוחות לטובת הציבור. הפרויקט יוצר חיבור טבעי בין חלקי השכונה שהיו מנותקים בעבר ובכך מצטיין מפרויקטים אחרים.

 

קטגוריה: מבנה מסחרי או ציבורי

במקום הראשון זכה הפרויקט בית הספר אדלסון ליזמות במרכז הבינתחומי הרצליה. של  הקבלן ח. מיתר לבניין, תכנון: דן פרייס. נימוקי שופטים: הפרס ניתן על ביצוע ברמה גבוהה לרבות בטון חשוף, תכנון פונקציונלי מרשים המתאים לצרכים של המשתמשים בבניין ועמידה בלוח הזמנים הצפוף על ידי עבודה בלילות תוך הקפדה מלאה על כללי הבטיחות.

 

קטגוריה: מבני מגורים עד 9 קומות

במקום הראשון זכה הפרויקט צבעוני פרדסיה של הקבלן פ. אלבר יזמות ובניה. תכנון: גבי טטרו אדריכלים.

נימוקי השופטים: הפרס ניתן על שכונת צמודי קרקע בעלת אופי ייחודי ואישי, איכות גבוהה בעבודות הגמר וטיפול טוב במרחב הציבורי. הם ממש יצירו סטנדרט חדש בבנייה.

בציון לשבח זכה פרויקט אול אנד מור (ALL&MORE), בשכונת נווה זמר ברעננה של גיא ודורון לוי הנדסה. תכנון:  אדריכל דני מאירי. נימוקי השופטים: ציון לשבח ניתן לפרויקט על בנייה איכותית של מגורים להשכרה במסגרת חוק עידוד השקעות הון, ביצוע חיפוי אבן ברמה גבוהה, ומתן חשיבות לנושא האחזקה וטיפול מיטבי בשטחים המשותפים.

 

קטגוריה: מבני יוקרה עד תשע קומות

במקום הראשון זכה הפרויקט קריניצי לג'נד ברמת גן בביצוע חברת פיטנגו בניה. תכנון גל מרום אדריכלים. נימוקי השופטים: קונספט בינוי ייחודי ומרענן שנותן דגש על החללים שבין מבנה למבנה. ניתן דגש רב על תכנון אדריכלי ייחודי וניצול קומה שאיננה מיטבית. נעשה שימוש באור טבעי ובצמחייה, וניתנה תשומת לב לאיכות הסביבה ושילוב בנייה ירוקה.

בציון לשבח זכה פרויקט אלוני קידר הרצליה של חברת קידר מבנים, תכנון גיורא רוטמן אדר'. הנימוקים: ציון לשבח ניתן על ניצול אור טבעי ויצירת שטחי חוץ משותפים פרטיים בעלי אופי שימושי וייחודי, איכות בנייה טובה והקפדה על בטיחות בבניה.

 

קטגוריה: מבנים מעל עשר קומות

במקום הראשון זכה פרויקט חלומות פארק גנים בפתח תקווה, של חברת שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות. המתכננים: גל מרום אדריכלים ואלפא פרויקטים ירוקים. נימוקי שופטים: המבנה נבנה בסטנדרט בנייה גבוה ביחס לסביבתו, והוא  מבנה המגורים היחיד בארץ אשר קיבל דירוג של 3 כוכבים בבנייה ירוקה. מנהלי הבניה לקחו בחשבון את העובדה שהמגרש גובל בבית ספר, ודאגו לכך שהבנייה תהיה בטוחה  לעובדים ולציבור. בולטת במיוחד ההקפדה על בנייה איכותית וחומרים משופרים.

ציון לשבח קיבל פרויקט אלמוג סטטוס באר יעקב של חברת אלמוג כדאי. תכנון פיבקו אדריכלים. נימוקי השופטים: ציון לשבח ניתן על בנייה איכותית; הקפדה על חומרי גמר מעולים; חדרי מערכות מוקפדים, פונקציונליים וקלים לתחזוקה ושטחים משותפים איכותיים.

 

קטגוריה: מבני מגורים יוקרתיים מעל עשר קומות

במקום הראשון זכה פרויקט ים בנתניה של הקבלן ציון בריגה חברה לבניה ופיתוח. תכנון: רזיאל אדריכלים. אני מזמין לבמה את יעקב בריגה לקבלת הפרס. נימוקי השופטים לבחירה: פרויקט יוקרתי בעיר ימים. הפרויקט בולט בכך שהוא ייחודי בסביבתו, הן בתכנון, הן בביצוע ובעל איכות גבוהה של בניה תוך שמירה על בטיחות העובדים. אמון הרוכשים בפרויקט מעיד על תכנון פונקציונלי נכון הקולע לצרכי הדיירים.

בציון לשבח בקטגוריה של מבני מגורים יוקרתיים  של עשר קומות ומעלה, זכו שני פרויקטים:

  • פרויקט Time Tower ברמת גן של חברת דניה סיבוס תכנון: משה צור אדריכלים. נימוקי השופטים: ציון לשבח ניתן על ניהול פרויקט שאפתני בלוחות זמנים קצרים מאוד, ובנייה איכותית במיקום קשה תוך הקפדה על הבטיחות בעבודה. האדריכלות מוקפדת ונובעת משימת לב ודגש לכל פרט בבניין.
  • פרויקט זליג בגימל ברמת אביב של חוברת שמשון זליג ושות'. תכנון: ד.מורן י.דיק אדריכלים. נימוקי השופטים: ציון לשבח ניתן על חדוות יצירה ועל אכפתיות מיוחדת של הקבלן בתהליך הבנייה. השקעה ייחודית בפרטי חזית האבן, הקפדה על בטיחות העובדים באתר וטיפול מוצלח בשטחים הציבוריים.

 

קטגוריה: מתחם מגורים

במקום הראשון זכה פרויקט מתחם אל נח'יל בנצרת של הקבלן סלים לחאם יזמות ובניה. תכנון: אדר' נזמי שחאדה. אני מזמין את סלים לחאם לקבלת פרס המצויינות. נימוקי השופטים: הפרס ניתן על איכות בנייה מעולה, תכנון מוקפד של המתחם  והמבנים, הקפדה על בטיחות העובדים באתר הבנייה, ובעיקר על הכנה וישום בפועל של אמנה בין הקבלן ללקוחותיו שבמסגרתה הוא נותן מענה מהיר לרצונות הדיירים. הקבלן נותן אחריות למבנה למשך עשר שנים, מעבר לנדרש בחוק מכר דירות.

בציון לשבח זכה פרויקט כרמי גת בקרית גת של חברת דניה סיבוס. תכנון: קיקה ברא"ז אדריכלים. נימוקי השופטים: צוות ניהול נאמן, דינמי ומרשים שבעקשנותו ובדבקותו במשימה הצליח לבצע פרויקט מרשים ברמה ביצועית גבוהה, תוך שמירת הבטיחות באתר הבנייה. הקבלן סיים את הפרויקט לפני המועד המתוכנן.

 

קטגוריה: מתחם מגורי יוקרה

במקום הראשון זכה פרויקט מתחם בצלאל תל אביב. יזם וקבלן צמח המרמן וחברת קרסו נדל"ן. המתכנן: ישר אדריכלים. נימוקי השופטים: הפרויקט מצטיין בהשפעה על המרקם העירוני המתחדש של תל אביב, באמצעות שטח ציבורי איכותי, המשרת את כל השוהים במרחב. תמהיל מוצלח של עירוב שימושים, יוצר איכות חיים יוצאת דופן לדיירים, לעובדים ולמבקרים. בפרויקט ניתן דגש להיבטים סביבתיים, החל מהטיפול בפסולת ועד לבריכות אקולוגיות.

בציון לשבח זכה פרויקט מוזיאון רזידנס בירושלים של חברת אחים ישראל. המתכנן: אמציה אהרונסון. נימוקי השופטים: ציון לשבח מוענק על השתלבות הפרויקט בסביבה, הקפדה על פיתוח השטח המתחבר לשפת החצרות הירושלמיות. במהלך ביצוע הבניה הוקפד על הפרעה מזערית לסביבה ושימור עץ אלון עתיק.

 

קטגוריה: פרויקט הנדסי

במקום הראשון פרויקט מבנה עליון מסילות רכבת עכו כרמיאל, חיפה בית שאן של שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות.

נימוקי שופטים: הפרויקט כולל  הקמת מסילות רכבת בטכנולוגיה חדשה בארץ, אשר מעידה על שאיפה למצוינות בפרויקט מיוחד זה. בפרויקט יושמה מערכת אבטחת איכות קפדנית של כל שלב בהנחת המסילה (החל מריבוד החצץ וכלה בסגירת הברגים) דבר שאפשר מסירה חלקה והפעלה של הקווים.

 

קטגוריה: פרויקט בניה או הנדסי מיוחד

במקום הראשון זכו שני פרויקטים:

  • פרויקט מגדל הפיקוח בנתב"ג הקבלן חברת דניה סיבוס, תכנון: פלג אדריכלים. נימוקי השופטים: פרויקט מרשים זה הוא סמן חשוב בבניה טכנולוגית, חדשנית ויצירתית שבעזרתן החברה הצליחה לפתור את המורכבות ההנדסית שנדרשה לביצוע הפרויקט. לצורך מימוש הפרויקט דניה סיבוס השתמשה בפתרונות רבים שיובאו מחו"ל. הפרויקט עונה לדרישות האיכות, עמד בלוחות הזמנים, תוך שמירה על תקציב הפרויקט ועל תקני בטיחות שהם קריטיים בעבודה מתמשכת בגובה.
  • "היכל הזכרון" בהר הרצל בירושלים של הקבלן אשר גרין מבנים. תכנון: קימל אשכולות אדריכלים. נימוקי השופטים: הפרס מוענק על איכות ביצוע גבוהה תוך הקפדה על פרטים, למרות המורכבות הרבה והאתגרים בהקמת מבנה ייחודי זה. הפרויקט הוא פרויקט לאומי בהר הרצל בירושלים ובעל קונספט ייחודי. במבנה ניכרת חשיבה עמוקה עד לפרטים הקטנים ביותר הן בתכנונו והן בביצועו ללא פשרות.

 

לצפייה בסרט מהטקס

לצפייה בגלרית תמונות מהטקס

שינוי גודל גופנים
ניגודיות