אירועים
הרשמה חינם לחברי ההתאחדות בלבד: הוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט

להרשמה לחץ כאן

נשיא ההתאחדות בסיור בעוטף עזה: "חשוב שנמשיך ונתמוך בכאלה שזקוקים לסיוע שלנו"

בסוף יולי נסעו חברי נשיאות ההתאחדות לסיור בעוטף עזה, לאות הזדהות עם התושבים. המשלחת בראשות נשיא ההתאחדות, רוני בריק וסגן הנשיא לשעבר, בן קיבוץ כיסופים, יוסי לוינסקי עם חברי נשיאות ההתאחדות, נציגי הקבלנים מרחבי הארץ והסגל הבכיר של ההתאחדות. התרגשות גדולה ניכרה בבני האיזור והחיילים שנפגשו עם הקבלנים והיזמים שבאו להזדהות עימם, ולמדו מהם על הקשיים שאיתם הם מתמודדים. הקבלנים שמחו לגלות במפגש עם גבי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, שבה 32 ישובים, כי בעוד "התותחים רועמים" הולכת ומתארכת רשימת הזוגות הצעירים שמבקשים לקנות בית בהרחבות החדשות של יישובי האיזור. בתום הסיור קיבלו הראשי ההתאחדות החלטה לתרום פרויקט מיגון של מרכז לימודי לילדי קיבוץ כיסופים שספג בתקופה האחרונה חלק גדול מההתקפות והבטיחו לשוב ולסייע לתושבים.

נשיא התאחדות בוני הארץ אמר במהלך הסיור: "חשוב שנמשיך ונחזיר ונמשיך ונתמוך בכאלה שזקוקים לסיוע שלנו. אנחנו תורמים באמצעות הקרן לסטודנטים ולעמותות התנדבותיות במגוון רחב של תחומים ואנחנו תורמים בסיוע והדרכה לרוכשי דירות, אנחנו גם עומדים לרשות הגופים הציבוריים שזקוקים לא מעט לייעוץ שלנו, וכל זה בלי לצפות לתמורה".

 

 

 

 

 

לראשונה: תואר ראשון במנהל עסקים עם דגשים בנושא נדל"ן ותואר שני בנדל"ן

האקדמית נתניה בשיתוף התאחדות בוני הארץ מזמינה אתכם להירשם לתוכנית לימודים ייחודית לשנה"ל תשע"ט

תואר B.A במנהל עסקים עם דגשים בנושא בנייה ונדל"ן, ואפשרות המשך ישיר לתואר שני M.A בנדל"ן

תחום הנדל"ן בכלל ונושא הדיור בפרט מהווים גורם משמעותי בתהליך התפתחותי של המשק הישראלי. האקדמית נתניה מציעה תואר ראשון במנהל עסקים B.A. הכולל קורסי בחירה המתאימים לנושאי בנייה ונדל"ן, כגון: מבוא להערכות שווי כלכליות (שמאות), מבוא להיבטים חוזים של עסקאות מקרקעין, מבוא להליכי תכנון והתחדשות עירונית, ליווי משפטי ופיננסי של פרויקטים בנדל"ן ועוד, מצ"ב תוכנית לימודים מלאה. מטרת התוכנית לתת מענה לצורך להכשיר את ציבור הקבלנים בתחום מנהל עסקים עם הדגשים בנושאי בנייה ונדל"ן, ותואר שני בנדל"ן. מפגש היכרות ועיון יתקיים ביום ראשון, 16.9.2018 בשעה 12:00 באולם הסנאט.

חברי ההתאחדות וקרובי משפחה מדרגה ראשונה מוזמנים להתקשר אישית לקבל פרטים ולרישום: 050-7210508, 09-8607833, דורית

מועד פתיחת שנת הלימודים: הלימודים יחלו בחודש אוקטובר 2018 ויתקיימו יומיים בשבוע – יום אחר הצהרים (14:30-21:45) ויום שישי (08:30-14:30)

 • תכנית זו תיפתח במידה ויהיו 40 נרשמים, במידה ולא – יצטרפו הסטודנטים לתוכנית הלימודים הרגילה ובמסגרתה לומדים ימי ג' (16:30-21:45) ו- יום ו' (08:30-14:30) ויום לימודים נוסף אחה"צ שמיועד בשנה א' ללימודי אנגלית
 • עלות שנת לימודים: 21,000 ₪  צמוד למדד בגין חודש מרץ 2018. אם מדד ירד שכר הלימוד לא יפחת, בכל מקרה שאר ההוראות לגבי שכר הלימוד מפורטות באתר המכללה
 • הסטודנטים הממשיכים לתואר השני יירשמו בשנה ג' ללימודי תואר שני בנדל"ן M.A, וילמדו אותו במקביל לסיום לימודיהם בתואר הראשון במנע"ס B.A. סטודנטים אלו יקבלו פטורים משני קורסים: ליווי משפטי ופיננסי של פרויקטים בנדל"ן (2 נ"ז) ושיווק נדל"ן והליכי מכרזים (2 נ"ז)
 • לנרשמים עד ליום העיון דמי רישום מופחתים
 • ההנחה בשכ"ל מותנית בהצגת חבר בהתאחדות בוני הארץ, ללא כפל מלגות
משלחת בוני הארץ לתערוכת BAU לחומרי בניה יוצאת לדרך – מהרו להירשם

להרשמה לחץ כאן

קורס בנייה בטכנולוגיות מתקדמות – הנחה מיוחדת לחברי התאחדות בוני הארץ

רשימת מקבלי התואר רב קבלן

חברים יקרים,

בשם התאחדות בוני הארץ ובשם הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה, אנו גאים להעניק לכם את התואר "רב-קבלן".

"הדרך היחידה לעשות עבודה נהדרת היא לאהוב את מה שאתם עושים" (סטיב ג'ובס).

אנו, קבלנים, בוני הארץ מנהלים את חיינו סביב העשייה, סביב העבודה. אנו קמים מוקדם בבוקר לעבודתנו ועושים אותה בחדווה, שכן, אם לא היינו שמחים בה ואוהבים אותה, לא היינו מצליחים לעמוד בכל הקשיים הרבים שמערימים עלינו בענף. במקום בו כל אחד שבונה עומד, קשה לו לעצור ולהסתכל לאחור. משהו באופי שלנו, שהופך אותנו לאנשי עשייה ואנשי עבודה, מקשה עלינו לעסוק בעבר. אנחנו אנשים שמסתכלים אל העתיד.

לעיתים חלה עלינו חובה לעצור את שאון היום ולהודות למי שהובילו את העשייה הזו, את בניית הארץ המדהימה שלנו, לאורך שנים רבות. אנו גאים להעניק לכם – חברנו היקרים, הוותיקים והמוכשרים, פורצי הדרך, בוני הארץ – את תואר רב-קבלן. השנה, אנו חוגגים אתכם חגיגה כפולה. גם את מתן האות האישי לכל רב קבלן וגם את חגיגת שנת ה-70 לישראל ויחד איתה שנת ה-70 של התאחדות בוני הארץ.

ההתאחדות חוגגת 70 שנים של עשייה למען ציבור קבלני ובוני הארץ. אנו, הקבלנים והבונים עומדים יום יום ושעה שעה בפרץ, מול אלה שאין להם יכולת להכיל ולהבין את עומק וחשיבות העשייה שלנו. את אלה שעוסקים בלמנוע במקום להניע. את אלה שמחפשים כותרות במקום הצלחות. יחד עם חברי להנהגת ההתאחדות, אנחנו פועלים לילות כימים, כדי לקדם פתרונות לחסמים שעומדים בדרכנו. לאורך כל מאבק שאנו מנהלים, אתם הם אלה שעומדים לנגד עינינו. אתם אלה שהתוויתם את הדרך.

ברצוני לאחל לכם כי תזכו לעוד שנים רבות של בריאות ואריכות ימים. שנים מלאות עשייה שבהן תיהנו מפירות יצירתכם. אנו, בני הדור הצעיר שעומד כיום בראש ציבור הקבלנים והבונים בישראל, נמשיך ליהנות ולהישען על חוכמת ניסיונכם המקצועי והאישי הרב, כדי להבטיח את המשך שגשוגו וחוסנו של ענף הבניה, ולטובת כלכלת ישראל ובניין הארץ.

 

שלכם בכבוד רב,

 

רוני בריק

נשיא התאחדות בוני הארץ

והקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה בישראל

 

לצפייה בתמונות מהאירוע לחצו כאן 

 

 

חיים פייגלין, סגן נשיא התאחדות בוני הארץ: "ביכולתנו להפוך את ישראל למובילה עולמית בטכנולוגיות חדשניות בבניה בעולם"

CIZ – חדשנות וטכנולוגיה משנות את ענף הבנייה

מציינים שנתיים של הצלחה לתוכנית החדשנות של ענף הבנייה: הכנס השנתי של התאחדות בוני הארץ מארח טכנולוגיות מתקדמות לענף הבנייה. ביניהן – מערכות בטיחות, אפליקציות לניהול בניינים משותפים, מנופים אוטונומיים ועוד

המפגש השנתי המקצועי של ענף הבניה והתשתיות, שמקיימת התאחדות בוני הארץ בשיתוף עם הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה בישראל במלון הרודס, אילת, צוין השנה בסימן טכנולוגיה לענף הבנייה.

התאחדות בוני הארץ גאה לקדם שימוש בטכנולוגיות מתקדמות בבנייה בארץ ומזה כשנתיים, במסגרת שותפות ייחודית עם ממשלת ישראל – משרד השיכון והבינוי ומשרד הכלכלה, מפעילה את תכנית החדשנות בתחום טכנולוגיות הבנייה CIZ – Construction innovation zone. התוכנית פועלת במסגרות שונות לאיתור מפתחים, דחיפת חברות טכנולוגיות להקמת מיזמים בתחום הבנייה, ליווי מקצועי של הגופים הללו ופתיחת דלת במשרדי הממשלה ובענף הבנייה. כל השותפים תורמים תרומה חשובה שיכולה לקדם מאות ולהסיר חסמים עבור המפתחים. חברות הסטארט-אפ המשתלבות בתוכנית מקבלות "תכנית בית״ של 6 חודשים, המתמקדת בחיבור לתעשיות הבנייה השונות ואימות לקוחות, אך זה לא בא 'בחינם' והסטרטאפים מתבקשים להשקיע הרבה מאמץ ו"זיעה". כאמור, השותפות שלנו עם הממשלה מספקת לסטרטאפים תמיכה מקצועית, חיבור לתעשייה, חללי עבודה, מנטורינג ונטווקינג.

חיים פייגלין, סגן נשיא התאחדות בוני הארץ: "ביכולתנו להפוך את ישראל למובילה עולמית בטכנולוגיות חדשניות בבניה בעולם, על ידי שיתוף הפעולה בין ענף הבניה לענף ההייטק הישראלי, בדיוק כפי שנעשה בענפי התחבורה, חקלאות, אנרגיה, רפואה, מים, ביטחון ועוד. מתוך מאגר הסטרטאפים בתחום, אנו מצפים שחברות, יצעידו את ענף הבניה בארץ ובעולם לעידן חדש, איכותי יותר מבחינת תוצר, פיריון, מניעת ליקויי תכנון ובניה, קיצור לוחות זמנים, חיסכון בעלויות, שיפור בבטיחות ובאיכות הסביבה״

ניר ינושבסקי, סמנכ"ל ינושבסקי הנדסה ובניין: "כקבלן ותיק המיישם טכנולוגיות באתריו ומקדם שימוש בטכנולוגיות בשיטות הבנייה בישראל, אני שומע הרבה מהסטארטפיסטים שהם נתקלים במחסום פסיכולוגי בבואם לקבלנים. ישנן 3 סיבות עיקריות לפחד מהשימוש בטכנולוגיה: ספק אם יצליח, נטילת סיכון בנוסף לסיכון הקיים בענף ומחסום בשפה משותפת בין המפתחים לקבלנים. אני מאמין כי ניתן לגשר על הפחדים הללו באמצעות היכרות עם העולם, דרך תוכנית החדשנות של ההתאחדות, ששותפה עיקרית לה היא המדינה, שיכולה לצמצם ולפתור בעיות כגון רגולציה ומימון פיילוטים. כמו כן, על החברות עצמן האחריות לקחת חלק בקידמה, לרצות לשלב צעירים בענף ולאמץ את הטכנולוגיות העדכניות ביותר".

בכנס השנה, הוקם אוהל טכנולוגי ייחודי, בו הוצגו מספר טכנולוגיות המיושמות כבר באתרי בנייה או הנמצאות בשלבי פיתוח מתקדמים. בין הטכנולוגיות שהוצגו בתערוכה והכנס היו:

 • דרימפו (DARIMPO) היא חברת סטארט-אפ שהוקמה בשנת 2016 על ידי שלושה יזמים, אייל לביא, סתיו נוה הללי וגל לביא. DARIMPO פיתחה את האפליקציה המתקדמת ביותר כיום בשוק הנדל"ן לניהול ותחזוקת בתים משותפים, בניינים, מבני מסחר וציבור. האפליקציה מספקת פתרון מתקדם ופשוט לתפעול, דיווח על תקלות ישירות ובזמן אמת לגורמי המקצוע תוך שילוב מרכיבים כגון תמונות ופרטי התקלה, מערך משימות אחזקה מונעת לשמירת הבניין באיכות גבוהה, ביצוע תשלומים וחיובים קבועים וקבלת מידע ועדכונים שוטפים על ניהול הבניין. המערכת נמצאת כיום בשימוש עשרות אלפי בתי אב, חברות ניהול אחזקה בכל הארץ, רשויות מוניציפליות, ארגונים ציבוריים ועוד.
 • סייפגארד היא חברה העוסקת במתן פתרונות דיגיטליים כוללים לחברות בניה, מדיגיטציה לדרישות החוק וניהול בטיחות דיגיטלי, ועד להידוק השליטה על גורמי הביצוע, שיפור פריון העבודה וחיסכון במשאבים. מוצרי הליבה של סייפגארד הם אפליקציות מובייל ו- web לניהול בטיחות ואיכות. כל האפליקציות דוחפות התראות אוטומטיות בכל מקרה של חריגה מערכים, זמנים או תנאים שנקבעו מראש. הפעלת בקרה עצמית באה לתת מענה אפקטיבי לאתגרים הניהוליים מובנים בין המטה לשטח ולהבטיח איכות ביצוע לאורך תהליך הבניה. https://www.youtube.com/watch?v=NHgPbjzYxj0&t=57s
 • We BIM היא חברה שהוקמה על מנת לענות על צורך ההולך וגובר בשוק הבניה והתשתיות הישראלי והבינלאומי לפתרונות Building Information Modeling) BIM). מתודולוגיית  BIM מייעלת ומקצרת את משך זמן הפרויקטים בתחומי הבניה והתשתיות ומביאה לחיסכון ניכר בעלויות של פרויקטים אלה. חברת We BIM מציעה פתרונות BIM כוללים לתחום הבניה והתשתיות ומתמחה בניהול BIM לפרויקטים בשילוב כלי BIM ותיאום מערכות, תוך שימוש במגוון תוכנות
 • קריאטרה היא חברה שנוסדה על ידי עדיטל אלה, מעצבת תעשייתית ויזמית העוסקת בתחום של עיצוב לקיימות מזה 18 שנה. הטכנולוגיה הייחודית של חברת קריאטרה מאפשרת ייצור מוצרי בנייה אקו-חדשניים 100% טבעיים, שמגיעים לחוזק של בטון תוך השקעת 5% מהטביעה האקולוגית והאנרגטית שלו. מוצרי החברה מיוצרים בטכנולוגיה תעשייתית חדשנית וירוקה, בפיתוח ייחודי ומדעי שתואם את החזון של כלכלה מעגלית. התכונות המוכחות של המוצרים המוגמרים מאפשרים פיתוח של מגוון רחב של יישומים מבניים ודקורטיביים.
 • סקיילר360 הינה מערכת אשר ביכולתה לאגד, לארגן ולתת מענה מיידי וארוך טווח למסה גדולה של לקוחות, במינימום השקעה וביעילות מקסימלית. באמצעות רמה גבוהה של בינה מלאכותית, המערכת מסוגלת להתאים את עצמה ללקוח, ליצור עמו קשר ראשוני ולפתח עמו שיחה מורכבת לשם הבנת והגדרת הצרכים ורלוונטיות הפניה.
 • INTSITE היא חברה המספקת למפעילי העגורן התראות בטיחותיות ותפעוליות המסייעות להפעיל את העגורן בצורה בטוחה ויעילה יותר. הטכנולוגיה מתבססת על אלגוריתמים של למידת מכונה וראיה ממוחשבת, וכך למשל, המערכת יודעת להתריע בפני המנופאי כי המטען עומד להתנגש בקיר, להישמט מהוו או בנוגע לפועלים המצויים בסכנה, ובכך להציל חיי אדם. החברה הוקמה בשנת 2017 על-ידי צח רם-און, מהנדס בניין, ומור רם-און, מהנדס אווירונאוטיקה, שניהם בוגרי הטכניון, לינק לסרטון:  https://www.youtube.com/watch?v=cFMj97GTyTw
נשיא התאחדות בוני הארץ לממשלה: הזינוק בביטולי זכייה בהגרלות והצניחה בהתחלות בנייה יתפוצצו לכולנו בפרצוף

רוני בריק: אי אפשר לחנוק על הדרך 80 אחוז מרוכשי הדירות שאינם זכאי מחיר למשתכן

 
שר הבינוי והשיכון בכנס התאחדות בוני הארץ: "נוצרה לישראל הזדמנות לעקור את אירן מסוריה ואנחנו ננצל את ההזדמנות הזאת"

"אנחנו לא נאפשר את פתיחתה של חזית שנייה בגולן ולא נאפשר שאדמה סורית תהיה מקפצה כלפי לבנון". כך פתח את דבריו ח"כ יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון (אלוף במיל') במפגש השנתי המקצועי של ענף הבניה והתשתיות, שמקיימת התאחדות בוני הארץ בשיתוף עם הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה בישראל במלון הרודס, אילת. "אנחנו מוכנים לכל מהלך שהוא, אנחנו את הזרוע הזו נגדע".

גלנט התייחס לאירועים בצפון אמש, "אני מציע לא לדבר על רעיונות ואופרציות. העובדות הן פשוטות – לאירן יש תהליך התבססות בסוריה ואם לא נעשה נפעל עכשיו, בשלב ההתבססות, המחירים יהיו כבדים. אנחנו לא בשוויץ ואי אפשר להבטיח שלא יתקיפו אותנו, אבל יש לנו צבא שיודע לפעול, מערכות הגנה, קבינט שמחזיק את המשוכות ואם יורשה לי – יש ראש ממשלה שמנווט את הדברים".

בהתייחסות לשוק הדיור, אמר השר "אני לא מתנבא על העתיד מסיבה פשוטה שהעתיד לא תלוי רק בהיצע ובבנייה ואין לנו שליטה על הרבה גורמים אחרים. קיבלתי לידיים מציאות שבעשור מחירי הדירות עלו פי 2 ואני חושב שאת זה בלמנו. דברים קורים בשטח, אנשים בונים ונכנסים לדירות שאנחנו התחלנו לתכנן אותן לפני בקושי 3 שנים, ויהיו עוד אלפים. את הרכבת הזאת לא יעצרו".

בנושא התחדשות עירונית ודיור ציבורי אמר גלנט, "כל נושא השיכון לא היה קיים בבואי למשרד, המילה אפילו לא הייתה קיימת. אנחנו משפצים ובונים לאוכלוסיות מבוגרות ואני רואה בזה נושא חברתי במעלה הראשונה. דבר שני, לקח שנתיים להעביר את חוק ההתחדשות עירונית והקמנו רשות להתחדשות עירונית, יש כבר 19 מנהלות פעילות ועד סוף השנה יהיו 25, שם יש אנשים העובדים עבור הקבלן והאזרח. אנחנו נגיע ל-20% מסך הבנייה בהתחדשות עירונית". עוד הוסיף השר, "אנחנו נוביל מהלך שיוביל שינוי במדינה – במקומות הרחוקים כמו קריית שמונה, נשנה את היחס של הדירות וניתן קרקע משלימה במקומות אטרקטיביים. התוצאה של הדבר היא שיתאפשר לעשות התחדשות עירונית בכל רחבי הארץ, איפה שלא מאוזן – נאזן".

השר התייחס גם לנושא דרום הארץ, "צריך לפנות את הבדואים מהשטחים הלא חוקיים, לא יעזור דבר. צריך לתת להם חיים יותר טובים וצריך להגדיל את האחיזה היהודית בנגב, כמצוותו של בן גוריון. זה דבר לא הגיוני שאין כמעט התיישבות בנגב. צהלים, רביבים, אורים – יש שם תשתית, יש חשמל יש כל מה שצריך ואין אנשים. אנחנו נותנים תמריצים על כל בנייה בישובים בנגב, נותנים מוטיבציה ויש פוטנציאל מתוכנן בטבעות מאושרות ל-40 אלף יח"ד בישובים האלה – מי שרוצה לבנות בכפר מוזמן לבוא".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות