אמנון מרחב מונה למנכ"ל התאחדות בוני הארץ: "אני רואה בתפקיד אתגר ממעלה ראשונה ואני נרגש לקראתו. לפנינו משימות רבות וחשובות" - בוני הארץ : בוני הארץ
אמנון מרחב מונה למנכ"ל התאחדות בוני הארץ: "אני רואה בתפקיד אתגר ממעלה ראשונה ואני נרגש לקראתו. לפנינו משימות רבות וחשובות"

אמנון מרחב (53) מונה למנכ"ל התאחדות בוני הארץ ויחליף את אליאב בן שמעון הפורש מהתפקיד לאחר שש שנים. כניסתו לתפקיד תתבצע במקביל לחילופי גברי בתפקיד נשיא התאחדות בוני הארץ, שבהם מחליף ראול סרוגו את הנשיא היוצא, רוני בריק, בתום קדנציה של שלוש שנים. מרחב מילא בעשרים השנים האחרונות שורה ארוכה של תפקידים בכירים במגזר העסקי והמוניציפאלי. עד לאחרונה שימש מנכ"ל עיריית ירושלים. תפקיד אותו מילא בחמש השנים האחרונות  (מאז שנת 2014) וזאת  לאחר שלוש  שנים (2011-2013) בהן כיהן כיועץ המשפטי של העירייה.

בתקופת כהונתו כמנכ"ל עיריית ירושלים, ניהל מרחב את אחד הארגונים הגדולים המורכבים והמאתגרים במדינת ישראל (כ-11,000 עובדים ותקציב שנתי בהיקף של 9.4 מיליארד שקל). בתקופתו כמנכ"ל עיריית ירושלים הוביל מרחב תהליכים רבים ובהם פרויקטים בתחומי בניה ותשתיות. בין השאר, היה אחראי לייזום תכנון והקמה של כ-2,500 כיתות לימוד, גיוס מימון של מיליארד שקל לצורך ביצוע הפרויקט, ליווי וניהול משותף של פרוייקט הקמת הרכבת הקלה בירושלים, ליווי וניהול תהליכי תכנון תשתיות-על ובהן כבישים, מבני ציבור, ניהול וליווי של תהליכי התחדשות עירונית, בינוי שכונות חדשות ועוד. כמו כן, ערך עריך מרחב הסכם דיור ותעסוקה ראשון מסוגו בין רמ"י לעיריית ירושלים שבמסגרתו ייבנו בירושלים כ-20,000 יחידות דיור ויוקצו כ-2,500 יח"ד כקרקע משלימה לטובת פרויקטים של התחדשות עירונית. הוא אף היה אחראי לייזום ניהול וליווי של פרויקטים משמעותיים נוספים בירושלים ובהם פרויקט "הכניסה לעיר", במסגרתו ייבנו בכניסה לירושלים כ-1.6 מיליון מ"ר המיועדים לתעסוקה מסחר מלונאות ומגורים מיוחדים. כמנכ"ל העירייה, עסק מרחב רבות בתחומי רגולציה וחקיקה מול כל משרדי הממשלה, לרבות משרד האוצר ומטה הדיור, משרד השיכון, משרד הכלכלה, מינהל התכנון ואחרים. מרחב כיהן כחבר בדירקטוריונים של הרשות לפיתוח ירושלים, של חברת מוריה (תאגיד התשתיות העירוני של ירושלים), חברת פרזות שעסקה בדיור ציבורי בירושלים ואחרים.

את דרכו המקצועית החל אמנון מרחב כעורך דין ובמשך כעשרים שנה היה שותף מנהל במשרד עוה"ד שהיה בבעלותו והתמחה במשפט מסחרי, משפט מנהלי ובדיני עבודה כולל התמחות מיוחדת בתחום עובדים זרים. הוא אף שימש כסגן ראש עיריית מודיעין (1998-2003), יו"ר החברה הכלכלית לפיתוח מודיעין ומילא תפקידים משמעותיים נוספים כנבחר ציבור בעיריית מודיעין.

מרחב מסר: "ענף הבניה והתשתיות במדינת ישראל הוא 'קטר' מרכזי בהליך הנעת הכלכלה והמשק במדינת ישראל. הנעשה בענף נוגע לכל אחד מאזרחי ישראל ובאופן ישיר לכ-10,000 קבלני בנין ותשתיות ושחקנים נוספים בענף ובענפים הקשורים אליו. התאחדות בוני הארץ, הגוף הייצוגי היחיד של כלל קבלני ישראל, הצליחה לאורך 70 שנותיה ובייחוד בשנים האחרונות, להשיג שורת הישגים מרשימה ששמרה על חוסנו של הענף ושל חבריה. אני רואה בתפקיד אתגר ממעלה ראשונה ואני נרגש לקראתו. לפנינו משימות רבות וחשובות ואני בטוח שיחד עם הנשיא הנכנס, עם חברי נשיאות ההתאחדות עם הקבלנים מכל התחומים ומכל חלקי הארץ, שלהם ידע עצום בתחום, ועובדיה המסורים של ההתאחדות נמשיך לחזק את ענף הבנייה והתשתיות בישראל".

אמנון מרחב הוא בעל תואר במשפטים (LLB) ותואר ראשון (BA)  במדע המדינה  מרחב נשוי ואב לארבעה ומתגורר במודיעין.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות