ראול סרוגו מונה לנשיא התאחדות בוני הארץ - בוני הארץ : בוני הארץ
ראול סרוגו מונה לנשיא התאחדות בוני הארץ

בנאומו הראשון בתפקיד, נשיא ההתאחדות, מסמן סרוגו מטרות ובהן – רפורמה בחוק מכר דירות ובתחום הבטיחות בעבודה בענף: "חוק המכר גורם כיום לפגיעה קשה ומיותרת בקבלני ישראל ומכאן – לפגיעה ברוכשים עצמם. כדי למנוע תאונות, משרד העבודה חייב לטפל בשיפור הבטיחות עצמה, בחינוך ובהכשרה של העובדים"

הקבלן והיזם ראול סרוגו מונה לתפקיד נשיא התאחדות בוני הארץ והחליף הבוקר רשמית את נשיא ההתאחדות בשלוש השנים האחרונות, רוני בריק. סרוגו הוא קבלן ותיק, דור שני בענף הבנייה ועומד כיום בראש חברת הבניה שהקים אביו, ראובן, ונקראת על שם האב. כמו קודמיו בתפקיד, הוא משמש כנשיא התאחדות בהתנדבות.

בנאומו באסיפה הכללית של ההתאחדות שנערכה אמר סרוגו: "יש כאן כדור בטון אימתני שמתגלגל על אזרחי ישראל ונדרשים כלים כבדים על מנת לפורר אותו. כלים כבדים כדוגמת תוכנית ממשלתית רחבה שתתואם ותיושם יחד עם התאחדות בוני הארץ שבסיסה הגדלת היקפי הבניה על-ידי מתן תמריצים ליזמים ולקבלנים, הסרת חסמים לשם קידום התחדשות עירונית במרכזי הערים, דאגה לגיוס קבוע ויציב של כח אדם, משאבים פיזיים כדוגמת מלט, ברזל, מחצבים ואשראי וטיפול עומק בכשלים של תחום התשתיות ובניה החוזית".

סרוגו סימן בנאומו מטרות ראשונות לכהונתו ובהן רפורמה בחוק מכר דירות ובתחום התאונות בעבודה בענף הבנייה: "חוק המכר גורם כיום לפגיעה קשה ומיותרת בקבלני ישראל ומכאן – לפגיעה ברוכשים עצמם", אמר נשיא ההתאחדות הנכנס. לדבריו: "כדי למנוע תאונות, משרד העבודה חייב לטפל בשיפור הבטיחות עצמה, בחינוך ובהכשרה של העובדים".

במקביל לכניסתו של סרוגו לתפקיד, בבחירות שנערכו אתמול בהתאחדות בוני הארץ, נבחרו סגן נשיא ויו"ר אגף יזמות ובנייה חיים פייגלין, סגן נשיא ויו"ר אגף בנייה חוזית ניר ינושבסקי, סגן נשיא ויו"ר אגף תשתיות צביקה דוד ויו"ר ועדת ביקורת מתי מגן. בנוסף, בבחירות נבחרו גם חברי הנהלות האגפים וחברי ועדת ביקורת.

התאחדות בוני הארץ היא הגוף היציג היחיד של כלל העוסקים בבנייה ותשתיות, בעלי חברות בניה, יזמים וקבלנים. בעשור האחרון התחזקו מאוד כוחה ויכולת השפעתה של התאחדות בוני הארץ וכיום היא מלווה ומעורבת בדיונים לקראת כל הליך חקיקה ותקינה בענף הבנייה בכנסת, בממשלה ובשאר המערכות הרגולטוריות הפועלות בענף זה.

בין ההליכים הרבים שיזמה וקידמה ההתאחדות בשנים האחרונות: ההחלטה על הערכת תקנת שבס שמאפשרת הוספה של דירות קטנות לבניינים, ביטול הקפאה ארוכה של בנייה בתמ"א 38, הקמת "קבינט תשתיות" עם וועדת במשרד רה"מ ובמשרד האוצר שמטפלות בכשלים שגורמים לאיחור בהקמת תשתיות ולאיחור במסירת דירות. ההתאחדות יזמה את חקיקת חוק "מוסר תשלומים" שבמסגרתו מוגדר זמן איחור המקסימאלי מותר בתשלום לקבלנים בבנייה ציבורית, והובילה את חקיקת "חוק עוזר בטיחות" שקודם מול ועדת העבודה בכנסת ויחייב מינוי אחראי על הבטיחות באתרי הבניה לשם מניעת תאונות עבודה.

ראול סרוגו (56) הוא בוגר לימודי הנדסת תעשיה וניהול ולימודי MBA בבי"ס רקנטי באוניברסיטת ת"א. הוא פעיל 27 שנים בהתאחדות בוני הארץ ובין תפקידיו בארגון שימש כסגן נשיא ההתאחדות, כיו"ר האגף ליזמות ובנייה כיו"ר ארגון קבלני ראשון לציון. במסגרת תפקידיו הציבוריים שימש גם חבר לוועדה המייעצת הממנה שמאים מכריעים, וחבר במועצת הקבלנים (מועצת רשם הקבלנים) במשרד הבינוי והשיכון. החברה שבבעלותו הנה חברה פרטית משפחתית, הבונה בעיקר נדל"ן למגורים בהיקף של כ-400 דירות בשנה באזורי המרכז, השפלה והשרון. כמו כן, הוא פעיל בולט בהובלת ענף הכדוריד בישראל ומשמש יו"ר מועדון הכדוריד של מכבי ראשון לציון.

ראול סרוגו מתגורר בראשון לציון, נשוי ואב לשלושה.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות