צפו במהדורת החדשות של התאחדות הקבלנים בוני הארץ לחודש אוקטובר 2020, והפעם: תכנית החירום, תכנית כוכבי הבטיחות ואפליקציית בטי - בוני הארץ : בוני הארץ
צפו במהדורת החדשות של התאחדות הקבלנים בוני הארץ לחודש אוקטובר 2020, והפעם: תכנית החירום, תכנית כוכבי הבטיחות ואפליקציית בטי

מהדורת החדשות של התאחדות הקבלנים בוני הארץ לחודש אוקטובר 2020, והפעם במהדורה:

תוכנית חדשה להאצת ענף הבנייה הוצגה לאחרונה, בהובלת התאחדות הקבלנים בוני הארץ, בפני שר האוצר ישראל כץ. התוכנית כוללת העדפת חברות ישראליות בביצוע מיזמי תשתית ובינוי, קיצור תהליכי רישוי בניה, הרחבה והקצאת מענקים, הכרה בריבית משכנתאות וקידום משמעותי של תוכנית ההכשרה וקליטת ישראלים לענף. במהלך הדיון, בהובלת נשיא התאחדות הקבלנים ראול סרוגו, הודגש עד כמה קריטי לקדם לביצוע את החלטת הממשלה להביא עשרות אלפי עובדים זרים. התוכנית המלאה מופיעה בעמוד הראשי של אתר ההתאחדות.

תוכנית נוספת שנכנסת להילוך גבוה נועדה להצלת חייהם של עובדי הבניין. מטה הבטיחות הענפי והתאחדות הקבלנים בוני הארץ רתמו אנשים שהוכיחו שהם יכולים להוריד כמעט לאפס את תאונות העבודה בזירות אחרות. מפקד בית הספר לטיסה לשעבר בחיל האוויר אל"מ זאביק רז, קברניטי אל על עמנואל רוזנצוויג וד"ר יוסי שוב והפרופסור למנהיגות מיכה פופר, כולם משתתפים בפרויקט. המצב הקיים בענף הבנייה, בו יש פצועים והרוגים רבים, היה קיים גם בחיל האוויר, בעולם התעופה האזרחי ובבתי חולים, ולכן ניסיונם הרב בתחום יועיל רבות לענף הבנייה. כמו שאמר ד"ר שוב, "היום לא תשמעו כמעט על הרוגים מתאונות בצבא ההגנה לישראל שלנו".

הצוות המובחר יושב עם מנהלי חברות ונותן להם כלים חדשים לניהול בטיחות. כפי שהסביר אלוף (מיל.) איל בן ראובן, "נותנים להם ערכים שהתכלית שלהם היא ליצור אצלם את הרצון לשמור על חיי הפועלים שלהם מתוך זה שהם מבינים שזה טוב להם, כי בטיחות שווה איכות, שווה גם ערך כלכלי. חברות הבנייה מתחרות כבר עכשיו על השגת כמה שיותר כוכבים במסגרת תוכנית "כוכבי הבטיחות". הכוכבים יאשרו עד כמה הם מקפידים על בטיחות. הכוכבים יעניקו לקבלנים שזכו בהם הקלה במכרזים והכרה ציבורית.

מערכת בטי: התוכנית הזניקה את הביקוש לכלים טכנולוגיים חדשניים לניהול הבטיחות. מערכת בטי למשל, שפיתחו יוצאי סיירת מטכ"ל, מאפשרת שליטה מלאה של הקבלן בניהול הבטיחות באתר שלו. היישומון החדשני שפותח מעניק לקבלן ולמנהל הבטיחות עיניים בכל אתר הבנייה. בכל מקרה של חריגה מנהלי הבטיחות באתר בטי תשלח התראה לגורם האחראי. ב-2020, מערכת בטי מתיישבת עם המסקנה שמגיעים אליה היום רוב הקבלנים, שלא מוכנים להתפשר על בטיחות עובדיהם.

צפו במהדורת החדשות המלאה של התאחדות הקבלנים בוני הארץ >>

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות