תוארך אשרת השהייה של 1,700 עובדי בנייה מסין בעקבות וירוס הקורונה - בוני הארץ : בוני הארץ
תוארך אשרת השהייה של 1,700 עובדי בנייה מסין בעקבות וירוס הקורונה

העובדים, המועסקים בבניין, היו אמורים לסיים את שהותם בישראל בסוף השבוע – אך בצל עוצר הטיסות על סין, מקדמת שרת הבינוי והשיכון מהלך שיאפשר להאריך את שהייתם והעסקתם עד חודש יוני הקרוב

ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, התייחס להחלטה ואמר כי "ענף הבנייה נמצא בשנתיים האחרונות בשיא בהיקפי התחלות הבנייה, וזקוק לכל זוג ידיים עובדות שניתן לגייס בו. לכן חשוב מאוד ששרת הבינוי והשיכון, שר הפנים ורשות ההגירה והאוכלוסין הגיעו להסכמות בעניין השארת העובדים שתוכננו לחזור לסין עד למציאת פתרון. היקף בנייה שנע סביב 50 אלף התחלות בנייה בשנה רחוק מהיכולת לספק את הצורך האמיתי שעל המדינה להיערך אליו בשנים הבאות, אנו קראים למדינה להגדיל בלפחות 10,000 עובדים את מכסת העובדים הזרים הכוללת בענף מעבר ל-7,000 העובדים שכאן".

לקריאת הכתבה המלאה באתר Ynet לחץ כאן

 

התאחדות הקבלנים בוני הארץ קוראת לכל חבריה להירתם למאבק למניעת התפשטות וירוס הקורונה. זאת בשל החשיפה האפשרית של עובדים בענף למי שבאו מסין בתקופה האחרונה ובכלל חשיפה יומיומית של העובדים למספר גדול של בני אדם הפועלים באתרי הבניה ובסביבתם. חשוב שכל קבלן ומנהל עבודה ילמדו את תסמיני המחלה ואופן הטיפול במי שחשודים כנשאים פוטנציאליים שלה (ניתן ללמוד עליהם מפקודת הבריאות המצורפת כאן) כדי שנוכל כולנו להגן על העובדים ועל הציבור כולו.

נציין, ששר הבריאות הכריז בתחילת חודש פברואר, על פי פקודת בריאות העם על נגיף הקורונה כמחלה מדבקת מסוכנת. המחלה הנגרמת מנגיף ועוברת מאדם לאדם כאשר תקופת הדגירה המשוערת הינה 5-7 ימים (הטווח נע בין 2-14 ימים). לאחר הכרזת ארגון הבריאות העולמי ביום 30.01.2020 על התפרצות הנגיף כמצב חירום ברמה הבין-לאומית, ומאחר שאין חיסון או טיפול המאפשר את מניעת התפשטות המחלה, פרסם משרד הבריאות הנחיות לפיהן:

על פי הפקודה – אדם ששהה בסין במהלך 14 הימים האחרונים לא ישהה במקום ציבורי ובכלל זה במקום עבודה במשך תקופת הדגירה של המחלה – 14 יום מיום השהייה האחרון בסין. זאת, כדי למנוע ולצמצם ככל הניתן את התפשטות המחלה בישראל.

אנחנו סבורים כי חשוב שנפעל כולנו בזהירות הנדרשת, כדי למנוע את הפיכת וירוס הקורונה למגפה בישראל.

לצפייה בצו המלא לחץ כאן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות