התאחדות הקבלנים בוני הארץ ממשיכה במאבק להארכת תוקף תמ"א 38 ויוצאת בקמפיין ברשתות חברתיות ובתקשורת Copy - בוני הארץ : בוני הארץ
התאחדות הקבלנים בוני הארץ ממשיכה במאבק להארכת תוקף תמ"א 38 ויוצאת בקמפיין ברשתות חברתיות ובתקשורת Copy

בתאריך 5 בנובמבר תקיים המועצה הארצית לתכנון ובניה ישיבה מכרעת על גורל תמ"א 38. לקראת ישיבה זו קיימה הולנת"ע (הועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים) שמהווה גוף מקצועי מייעץ למועצה, ישיבה מקדימה ובה היתה הסכמה כי יש להאריך את התמ"א בשנתיים נוספות מעבר למאי 2020 ובמקביל למצוא פתרון חלופי טוב יותר לביצוע התחדשות עירונית.  התאחדות הקבלנים בוני הארץ ממשיכה במאבק להארכת תוקף תמ"א 38 ויוצאת בקמפיין ברשתות חברתיות ובתקשורת:

אנו דורשים מהמדינה שורת דרישות כדי להבטיח את המשך הפעילות התקינה של הבניה במסגרת תמ"א 38:

  1. אסור לבטל את תמ"א 38 בלי למצוא לה פתרון חליפי שאפשר ליישם.
  2. תמ"א 38 לפני הכל היא כלי להצלת חיים. למרות שהתוכנית המקורית התכוונו המתכננים להגן על בתים מרעידת אדמה – בפועל היא יוצרת ממ"דים והסיכון הקרוב להתקפות טילים מצביע על צורך דחוף בהמשכה. נזכיר כי הרמטכ"ל הזהיר השבוע מהתחממות בגבול הצפון.
  3. רעידת אדמה קשה צפויה לקרות פה בשנים הקרובות והיא תתרחש בכל הארץ ולא רק בפריפריה. במרכז תהיה סכנה להתמוטטות מבנים בדיוק כמו בצפון ובדרום – כך עולה מנתונים שהציגה בשבוע שעברה הוועדה הממשלתית למוכנות לרעידות אדמה בדיון הולנת"ע.
  4. למשק חסרות מעל 150 אלף יחידות דיור והמספר הזה עומד לגדול מאוד בשנים הבאות. תמ"א 38 היא הכלי המהיר והיעיל ביותר לבנייה מהירה של יחידות דיור חדשות והפוטנציאל בה הוא ליותר מ-900 אלף יחידות במרכז ארץ ועוד אלפי דירות בפריפריה.
  1. משוואה שיש לזכור: אוכלוסיית ישראל תוכפל תוך 30 שנה ופינוי בינוי של מתחם לוקח לפחות 10 שנים = צריך להמשיך בתמ"א 38.
  2. ההתאחדות סבורה שעל הממשלה לתקצב תמיכה בערים שיקדמו תמ"א.
  3. בניגוד לאמירות שנשמעו בולנת"ע – אסור לתת אחריות מלאה על אישור התמ"א לראשי הערים! אם הם יקבלו את מלוא האחריות – לא תהיה בניה.
  4. כל ניסיון של ראש עיר למנוע אישור תוכניות שבצנרת הוא איננו חוקי – ההחלטה של בית המשפט במאבק ההתאחדות ברמת גן הוכיחה זאת ללא ספק – נפעל נגד על ראש עיר שינסה למנוע בנייה.
  5. חובת המדינה לתקצב פתרונות להתחדשות עירונית גם בפריפריה – כי דווקא שם הסכנה הגדולה ביותר לרעידת אדמה קשה. ההתאחדות הציעה לשר האוצר ולראש מטה הדיור כלים לקידום התחדשות עירונית בפריפריה: זיכוי במס על כלל הפעילות של חברות שיבצעו התחדשות עירונית בפריפריה (טקס קרדיט) שמקובל בדיור ציבורי בארצות המערב, ומתן קרקע משלימה ליזמים.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות